Facebook přihlásit se Facebook přihlášení

Facebook všeobecně

Uživatelé na facebooku mohou sdílet se svými přáteli fotografie, videa, informace o sobě. Každý uživatel si na facebooku může o sobě nastavit informace, které chce, aby byly zveřejněny. Je možné nastavit si, jakou školu kdy studoval, kde, v jakém městě, co právě dělá za práci, kdo je jeho zaměstnavatel a může se připojovat k různým skupinám, aby byl v kontaktu s lidmi, kteří mají podobný nebo stejný zájem jako on.

 

Sdílení informací na facebooku

Sdílení informací na facebooku má ale i své nevýhody. Každý uživatel facebooku musí být obezřetný v tom, jaké informace bude o sobě zveřejňovat. Není dobré, aby o sobě vykládal veškeré soukromé údaje, které by mohl někdo zneužít. Všechno má svá negativa a proto i na toto se při využívání facebooku musí myslet.


Uživatelé si nastavují svá data narození. Potom mají přátelé jednodušší, když chtějí někomu popřát k narozeninám, protože na facebooku automaticky vyskočí upozornění, že daný uživatel má v tento den narozeniny a tak není nic jednoduššího, nežli napsat na zeď kamaráda přání k narozeninám nebo ke svátku.


Facebook slouží jako nástroj pro komunikaci s lidmi. V jednu chvíli si můžeme povídat s několika různými uživateli na různých koncích světa. V tom je neskutečná výhoda facebooku. Můžeme být v kontaktu zároveň s lidmi, kteří jsou v Austrálii a zároveň s těmi, kteří jsou na druhém konci světa například v Americe. Tím je facebook velmi světový a napomáhá udržovat vztahy mezi lidmi, kteří nejsou v blízkosti. Sdílením fotografií vidíme, co naši kamarádi dělají a například rodiče, kterým se odstěhovali děti do Ameriky, vidí díky sdílení fotografií a stavů, jak se jejich děti mají. Mohou sledovat na facebooku, jak jim rostou vnoučata, pokud zveřejňují jejich fotky na facebook profilu.


Facebook chat

Facebook je rychlý nástroj pro komunikaci pomocí chatu. Chat se používá na facebooku velmi hojně, pokud si chceme s někým popovídat, domluvit se, stačí kliknout na chat facebooku a můžeme si psát s kterýmkoliv naším kamarádem. Existují i aplikace pro mobilní telefony a tablety, takže se stačí připojit k internetu pomocí mobilu nebo tabletu a přihlásit se k facebooku objeví se nám náš profil a můžeme pokračovat v aplikacích nebo chatech, ve kterých jsme začali na počítači. Všechno je společně synchronizováno.

 

Facebook hry

Na facebooku je plno aplikací a her, které můžeme využívat. Mezi hry, které jsou velmi oblíbenou částí facebooku patří například hra Candy Crush Saga, kde má v každé úrovni uživatel za úkol splnit nějaké úkoly - například posbírat určitý počet různě barevných „bonbónů" za určité množství tahů. Hra je časově omezená, na začátku má každý 5 životů a po vyčerpání můžeme další životy koupit nebo požádat kamaráda, aby nám život poslal. Životy se doplňují, takže například za půl hodiny se nám obnoví jeden další život do maximálního počtu 5. V těchto hrách musíme o postup do dalšího levelu požádat opět naše přátele a tím se hra šíří mezi další uživatele.
Facebooku využívá hlavně reklama a marketing. Různé firmy mají své profily na facebooku a my tyto stránky můžeme označit jako „to se mi líbí". Poté vidíme statusy dané firmy, která nás může informovat o novinkách a právě probíhajících akcích.

 

Reklama na facebooku

Funguje zde také reklama, že nám naskakují stránky firem, na které jsme se někdy z počítače podívali a naskočí nám na facebooku, jako stránka, která by se nám mohla líbit. Nebo pokud se nám líbí nějaká stránka, třeba o dětských potřebách, vyhledá facebook další podobné stránky, nebo stránky, které se líbí přátelům společně s naší stránkou a doporučí nám je, že bychom je mohli označit jako „to se mi líbí".


U statusů na facebooku našich přátel můžeme kliknout na tlačítko „to se mi líbí" a tím vyjádřit pozitivní reakci na danou záležitost nebo se může ke statusům přidávat komentář. Na každý komentář můžou pak reagovat naši přátelé a přátele našeho přítele. Tím se rozvíjí široká konverzace.


Na facebook můžeme vkládat fotografie. Fotografie na facebooku se dávají buď přímo do určitého alba nebo pouze na zeď – naší nebo nějakého našeho přítele.Ten může fotku smazat, pokud se mu nelíbí. Pokud vkládáme fotografie na facebook, můžeme u nich označit místo, kde byla fotka pořízena, datum a označit přátele, kteří na fotce jsou. Těm se pak automaticky zobrazí na jejich profilu, že jsme přidali na facebooku fotku s nimi a vidí ji i jeho přátelé.

 

Facebook soukromí

U všech stavů, statusů, fotografií a videí, která na facebook vkládáme, můžeme nastavit soukromí. Nastavíme tím, kdo všechno danou fotku může vidět a může se k ní vyjadřovat. Nastavit můžeme, aby fotografii viděli pouze moji přátelé, nebo přátelé přátel, popřípadě všichni uživatelé. Stejné soukromí můžeme nastavit na celý facebook, takže pokud chceme, aby informace o nás viděli pouze lidé, které máme na facebooku v přátelích (to si opět nastavíme sami, takže pokud nás požádá o přátelství někdo, kdo nechceme, aby byl naším přítelem, jednoduše žádost zamítneme), nastavíme soukromí, aby tyto informace viděli pouze moji přátelé a nikdo jiný.